Trumfový skvíz na VC Perníkový tref Pardubice

S malou pomocí soupeřů jsem se setkal s málokdy viděnou koncovkou trumfového skvízu.

South

West

North

East

   -

  -

pas

pas

1 NT

pas

2srdce

pas

pas

2 NT

3kara

X

pas

pas

3srdce

X

pas…

 

 

 

Hrajeme systém, kdy otevření na druhém stupni jsou 10 – 13 bodů a tak na prvním místě pasuji a můj partner otevírá slabý 1 NT (singl možný). 2 NT soupeřů na znovuotevření  jsou levné barvy, snažím se ukázat partnerovi hláškou 3kara, že mám čtyři piky, což není domluvené a ani pochopené  a tak nakonec hraji kontrované 3srdce.

 

pikJ8752
srdceKJT975
kara-
trefy85

 

pikQ64
srdceA4
karaKT73
trefyA732

stolek

pikT
srdceQ632
karaA8542
trefyKT9

 

pikAK93
srdce8
karaQJ96
trefyQJ64

 

Po výnosu devítky trefové západ bere esem, hraje tref zpět a východ po vzetí zdvihu králem pokračuje třetím trefem, na který zahazuji pik. Hraji srdcovou osmu stolu, západ skáče esem a hraje další tref, který snapuji klukem, východ přesnapuje dámou a nedočkavě a neopatrně hraje karové eso, které beru trumfem pro změnu já. Stahuji krále srdcového, na kterého oba soupeři přidávají, ze stolu zahazuji pik. Koncovka po odehrání těchto zdvihů je následující.

 

pikJ875
srdceT9
kara-
trefy-

 

pikQ64
srdce-
karaKT7
trefy-

stolek

pikT
srdce6
kara8542
trefy

 

pikAK9
srdce-
karaQJ9
trefy-

 

Na desítku srdcovou východ přidává trumf, zahazuji ze stolu opět pik a západ má problémy. Zahodí-li pik, odehraji A a K v pikách, snapnu káro a mé dva piky v ruce jsou velké. Zahodí-li západ káro, přejdu pikem na stůl, zahraji dámu karovou a pokryje-li západ králem, obě kára stolu dělají zdvih, neboť desítka západu spadne pod kluka stolu. Nepokryje-li, zahazuji pik a vysnapnutím krále opět kára stolu vypracovávám. Splněné 3 srdce s kontrem jsou čistý top, ale mnohem větší radost mám ze zajímavé koncovky.